11.12.2004, 17:21

Zabójcze fragmenty

Ruch Chorzów to jeden z faworytów 1 ligi, zespół ma aspiracje ekstraklasowe co potwierdził dziś w naszej hali. Kibice, którzy przyszli na Krakowską nie mogli żałować, bo obejrzeli bardzo dobre spotkanie. Teraz, gdy Vive zostało wzmocnione, to nasza ekipa obok m.in. Ruchu jest jednym z kandydatów do wejścia do ekstraklasy.

Vive dziś wzmocniła Izabela Duda. Z zespołem trenowała zaledwie dwa razy, skąd widać było brak zgrania z innymi zawodniczkami, ale indywidualne możliwości Dudy jak na pierwszą ligę sa na prawdę imponujące.

Ale na początku i jej i całemu zespołowi nie szło. Duda obstrzeliwała poprzeczkę, cały zespół grał mizernie, jakby był wystraszony spotkania. Jedynie skuteczna Katarzyna Tutaj zasługiwała na wyróżnienie. I tak w 13 minucie Vive przegrywało 3:9, w 21 minucie 6:11, problemy sprawiała nam głównie Beata Czuber. Wtedy gra zaczęła się powoli układać i na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy kielczanki wyrównały (13:13), a remisem zakończyła się też cała 1 połowa.

Początek pierwszej połowy był bardzo wyrównany. W 36 minucie to Ruch, na którego ławce siedział m.in. znany z programu reality show- Klaudiusz Sevković, wygrywał 17:18. w wtedy przyszły wspaniałe, zabójcze minuty w wykonaniu Vive. Kopertowska, Duda i znakomita dziś Tutaj i w 42 minucie wygrywamy 24:18! Losy meczu zupełnie się odwróciły. I nawet za chwilę, gdy kielczanki grały w podwójnym osłabieniu, a przeciwniczki zmnieszyły straty do 24:21- to one prezentowały się lepiej. W dodatku w bramce dobrze broniła Bator a razem z Umańską obroniły też po karnym. Na koniec znakomicie wstrzeliła się w końcu Duda, co chwilę indywidualnie kończąca ataki Vive.

Vive Kielce- Ruch Chorzów 31:26 (14:14)

Vive: Bator, Umańska; Sektas 2, Wcześniak, Czerwinska 3, Drogosz L. 1, Tutaj 12, Wiktorowska 3, Kopertowska 1, Duda 9;

Ruch (najwięcej): Czuber 8, Płomińska 4

kary: Vive- 8 min, Ruch-8min