23.11.2004, 16:55

Pierwszy dzień turnieju

16:00 Islandia- Słowacja 26:26 (14:9)

Nadzwyczaj dramatyczna koncówka meczu! Przez cala pierwsza polowe przewage mialy szczypiornistki Islandii, dosc niespodziewanie. Ale rowno z pierwszym gwizdkiem sedziny w drugiej polowie przewazac zaczely Slowaczki. Szybko niwelowaly straty i w koncu wyrownaly. W samej koncowce obie ekipy mogly rozsrzygnac losy spotkania na swoja korzysc, ale obie popenialy zbyt wiele bledow.

Statystyki 1  •  Statystyki 2

18:30 Polska- Litwa 28:23 14:11

Po dobrym, ale pelnym będów meczu Polki udanie rozpoczęly preeliminacje.  Pierwsza polowa do 19 minuty byla wyrownana, pozniej inicjatywe przejely Polski, ktore po bramkach Siodmiak , Strzalkowskiej i Kudlacz wyszly na prowadzenie 11:7. W naszym zespole sabo spisuje sie druga linia, można powiedzieć, ze prócz Siódmiak praktycznie ona nie istnieje. W drugiej polowie cay czas prowadziy Polki, nawet sześcioma bramkami, choć litwinki nie dawaly za wygrana co chcile zmniejszajac przewage. W 40 minucie Niedzwiedz wyprowadza nasz zespol na 19:14, za chwile karny broni Chemicz, ale niestety doslownie minute pozniej siodemki nie wykorzystuje Siodmiak. Polki mialy problemy ze zdobywaniem bramek, czesciej robily to przeciwniczki i dlatego na kwadrans przed koncem przewaga Polski zmniejszyla sie do trzech bramek- 20:17. Cale szcezscie, ze z malej opresji Polki wyszly zwyciesko. W ciagu pieciu minut to one zdobyly wiecej bramek, wyprowadzajac kontry. Jest 50 minuta i 24:18. I wtedy znow przerwa w dobrej grze. Trzy minuty i trzy stracone bramki. Historia ze zwiekszaniem przewagi znow sie powtorzyla. Piec minut i kolejne wysoka przewaga. Bramki Marzec , Kudlacz i Polska prowadzi juz 28:22.

Statystyki 1  •  Statystyki 2

20:30 Macedonia- Turcja 37:29 (15:9)

Przewaga Macedoni w tym mecu nie podlegała dyskusji. O ile jeszcze w pierwszej połowie Macedonki nie prowadziły wysoko, bo przeciwniczki ambicją nadrabiały braki w umiejętnościach i warunkach fizycznych, to w drugiej połowie, na początku gdy przyśpieszyły- Turczynki były bezradne. Macedonia prowadziła już 30:15 i tylko wielka nonszalancja zawodniczek w żółtych strojach, wczęcz mała chęć do gry sprawiła, że turczynki odrobiły część strat.