24.10.2004, 11:17

Kolejna wygrana Vive II !

PABIKS Pabianice- Vive II Kielce 34:35 (14:18)

Bardzo ciekawy i na koniec bardzo emocjonujący mecz obejrzeli kibice w Pabianicach, gdzie na mecz szóstej kolejki przyjechało nasze kieleckie Vive II.

Nasz zespół prowadził od początku, po 5 minutach nawet 3:0 i wydawało się, że wygrana w Pabianicach przyjdzie łatwo. Gospodarze jednak się nie poddawali, walcząc o każdą piłkę i po kilku błędach naszych zawodników zmniejszyli straty do jednej bramki, w 20 minucie było już tylko 11:10 dla Vive. Na szczęście jeszcze przed przerwą po golach m.in. Podsiadły udało się znów odskoczyć na 4 bramki. W bramce Vive dobrze bronił Paweł Kuchyński, broniąc m.in. dwa rzuty karne.

W drugiej połowie toczyła sie jeszcze bardziej wyrównana walka. Gospodarze naciskali jak mogli, by wyjsć na prowadzenie. I w końcu udało im się, na kwadrans przed końcem wygrwali 25:26, później 27:28. W samej końcówce dzieki dobrej skutecznosci w ataku i dobrze grajacej defensywie wraz z bramkarzem Vive II znów wychodzi na prowadzenie 31:34. Szkoda tylko, że nasi zawodnicy za szybko uznali mecz za wygrany, przez co sami doprowadzili do nerwowej końcówki tracąc pod rząd 3 bramki! Na minutę przed końcem był remis- 34:34. Akcję pod Sadowskiego miał wykończyć ten ostatni. Rzucił i... poprzeczka. Całe szczęście, że w zespole jest też Kubiec, który złapał piłkę i skutecznie dobił.

Vive II: Kuczyński, Brzdąk - Podsiadło 11(2), Gawęcki 6(1), Sadowski 6, Adamczyk 4, Janyst 3, Kubiec 3, Mróz 2, Mochocki, Trojanowski, Terlecki, Nikulenko, Juszczyk