26.08.2004, 18:48

Kolejne testy na turnieju. I kolejny turniej.

Marko Dobrković gra na prawym skrzydle. Co prawda u nas w drużynie mamy już dwóch bardzo dobrych zawodnikó na tej pozycji, ale niewiele osób pamięta, że Patryk Kuchczynski, jeszcze zanim przeszedł do Vive grał również na rozegraniu. Może zostać wiec tam czasem przesunięty. Marko mierzy 181 cm przy wadze 85 kg i jest 28 letnim doświadczonym graczem ze stażem Reprezentacyjnym. 19 razy grał w Reprezentacji Jugosławii, 15 razy w Reprezenatcji Bośni i Hercegowiny. Ostatnio grał w Serbii, w klubie Mornar Bar, gdzie zdobył 145 bramek w ostatnim sezonie.

 

Drugi z zawodników, Tite Kalandadze to lewy rozgrywajacy, jest Gruzinem i gra w Reprezentacji swojego kraju. Mierzy 195 cm, waży 103 kilo, ostatnio grał w klubie na Katarze, a w karierze ma też występy w Niemieckiej bundelidze, w lidze włoskiej, macedońskiej, w Turcji, - Kilku menagerów mówiło mi, że to bardzo dobry zawodnik, bardzo dobry w ataku i obronie - mówi prezes Bertus Servaas.

 

Obaj zawodnicy najprawdopodobniej pojawią się w Kielcach w drugi dzień rozpoczynajacego się jutro turnieju o Puchar Prezesa Vive. 

 


 

Tymczasem za tydzień nasz zespół wyjedzie do Niemczech, na turniej do Brunszwik, gdzie 3 Września zagra z Massenheim, 4 Września z SM Magdeburg a 5-tego z Wetzlar.

Wszystkie trzy drużyny grają w niemieckiej Bundeslidze- najsilniejszej lidze świata. Najbardziej znany z zespołów, zdobywca Pucharu Europy w 2002 roku- SC Magdeburg to klub m.in. Grzegorza Tkaczyka i "naszego" Karola Bieleckiego. Grają tam także inni, najlepsi gracze na świecie- Stefan Kretzschmar, Sigfus Sigurdsson czy Joël Abati- cała drużyna Gladiatorów to gwiazdy światowego formatu.

SG Wallau-Massenheim to dziewiata drużyna Bundesligi w ostatnim sezonie, a HSG D/M Wetzlar dwunasta. W Wallau gra m.in. mierzący 198 cm. Jan-Henrik Behrends- czwarty strzelec ligi niemieckiej (208 bramek!) minionego sezonu, w drużynie Wetzlar najskuteczniejszy jest Serb Nebojsa Golic, siódmy w tej klasyfikacji.