28.07.2004, 17:26

Wieści, wieści...

Przed kilkuma tygodniami zarząd naszego klubu zadecydował o wypozyczeniu do KS Warszawianki trzech anszych szczypiornistów- Piotra Czopka, Łukasza Janysta i Piotra Adamczaka. Zawodniczy trenują w stolicy już od dwóch tygodni, ale niestety już tylko w dwójkę, pierwszy z nich doznał wczoraj kontuzji.

Piotek zerwał wiązadła krzyżowe w prawym kolanie. - Będzie potrzebna operacja - mówi zawodnik. - Zrobimy ją w Warszawie bądź Gdańsku- dodaje dyrektor klubu Andrzej Jung. - To niestety na bank kilka miesięcy przerwy- z rozżaleniem Piotrek.

- W Warszawiance zbierają jeszcze ludzi, zespół trenuje- teraz już beze mnie dwa razy dziennie a treningi są cieżkie- po dwie godziny. Ale ogólnie jest w porządku- mówi o pobycie w Warszawie nasz bramkarz.

 

Tymczasem nasza drużyna wraca z obozu na Słowacji. -Pracowaliśmy nad kondycją- mówi trener Malinowski- wszyscy wypadli dobrze. Przykładem dobrze wykonanej pracy niech będzie, że każdy ze szczypiornistów przepłynął po 1000 metrów, każdy codziennie biegał kilometrami po górach. To będzie procentować w trakcie sezonu.

Trenerzy najbardziej są zadowoleni z tego, że wszyscy wracają do Kielc zdrowi, bez żadnych kontuzji. Teraz z powodu nadal trwającego remontu parkietu w naszym obiekcie przy Krakowskiej, drużyna trenować będzie na hali "Błękitnych", przy ulicy Ściegiennego.

3go Sierpnia Vive wyjeżdza na kolejny obóz, tym razem do Solca Kujawskiego. Miał on trwać do jedenastego Sierpnia, ale jak mówi trener naszej drużyny - będziemy chcieli wrócić wcześniej, 10ego wieczorem, by dzień później zagrać sparing z Ukraińskim Szachtarem Donieck.

Z mistrzem Ukrainy nasza drużyna zagra dwa sparingi- 11 i 12 Sierpnia.