23.07.2004, 16:41

Zmiany w lidze!

Do tej pory w jednym spotkaniu ligowym mogło występować dwóch obcokrajowców. Działacze naszego klubu od dawna zabiegali o powiększenie ich liczby do trzech. W końcu sie udało. Już od nowego sezonu w kazdym zespole będzie mogło wystąpić trzech zawodników spoza Unii Europejskiej (od 1 maja br. Polska jest członkiem UE więc zawodników z krajów Unii może występować w naszej lidze do woli).

Przypomnijmy, że kilka dni temu Jura Hiliuc został obywatelem Polski i nie będzie traktowany jako obcokrajowiec.

 

Druga, również bardzo istotna zmiana przed nowym sezonem to modyfikacja rozgrywek a konkretnie wprowadzenie systemu play-off zamiast 3 i 4 rundy.  Podczas obradów Zarządu Zwiazku najważniejszym argumentem za wprowadzeniem play-off'ów była możliwość transmisji telewizyjnych.

Rozgrywane będą więc 22 spotkania w rundzie zasadniczej po czym nastąpi faza play-off do której zakwalifikowanych zostanie pierwszych 8 zespołów. Pierwsza drużyna zagra z ostatnią, druga z siódmą itd. Drużyna, która wygra dwukrotnie przechodzi dalej- do półfinału, gdzie trzeba wygrać już trzy mecze, podobnie jak w finale.

 

Tymczasem w Strbskim Plesie, w słowackich górach nasza drużyna intensywnie przygotowuje się do sezonu. Szczypiorniści pracują nad kondycją na nowy sezon, codziennie biegajac po górach, ćwicząc na siłowni. Jak niosą wieści nasi zawodnicy są w wyśmienitej formie, każdy z nich przepłynął w niedziele po 1000 metrów. Póki co kielczanie nie ruszają nawet piłek, chyba że są to piłki... lekarskie. Od soboty na Słowacji na kilka dni z kadrą Vive przebywają prezesi Bertus Servaas i Marian Urban. Do Kielc nasi szczypiorniści wracają 28 lipca.