03.04.2004, 19:45

MILOWY KROK DO SIÓDMEGO TYTUŁU MISTRZA POLSKI - VIVE WYGRYWA W LUBINIE 29:27(14:15)

Pierwszą bramkę meczu zdobywa Karol Bielecki, dalej to okres gry „bramka za bramkę” W tym czasie gry bramki dla naszego zespołu zdobywali Karol Bielecki i Filip Kliszczyk. Kolejnym zawodnikiem z naszej drużyny, który wpisał się na listę zdobywców bramek to Radek Wasiak, który dziewiątą bramkę zdobywa w 17 minucie, a wynik na tablicy 9:8 dla naszej drużyny. Nadal najczęściej na tablicy ukazuje się wynik remisowy 20min. 10-10, 24min. 11-11, 25 min. 12-12. W końcówce pierwszej połowy zespół gospodarzy zdobywa trzy bramki z rzędu i 28min. Wynik 12:15 dla miejscowych, ale dwa celne trafienia Jury Hiliuka i pierwsza połowa kończy się 14-15 dla Zagłębia.

Druga połowa rozpoczyna się od celnego rzutu z karnego wykonywanego przez najlepszego zawodnika gospodarzy Michała Kubisztala. Teraz to zespół miejscowych dyktuje warunki gry i obejmuje  3-bramkowe prowadzenie w 36 min. 17-20 i taka przewaga utrzymuje się do 45 min. Wówczas to nasz zespół zmniejsza przewagę a wynik na tablicy 22-23. Teraz następuje okres gry „bramka za bramkę” i tak w 50min. jest pierwszy remis 25-25 i 53min. 26-26. Teraz nasz zespół przejmuje inicjatywę, zdobywa trzy bramki z rzędu (3 x Zydroń) przy nie wykorzystaniu rzutu karnego przez Michała Kubisztala (broni J. Tkaczyk) już wiadomo, że to nasz zespół będzie zwycięzca tego meczu. Mamy kolejne 2 punkty tak potrzebne i wywiezione z trudnego terenu. To zwycięstwo przybliża nasz zespół do 7-go tytułu Mistrza Polski.

Jeszcze jedna wiadomość dla naszych sympatyków. 30 sekund do końca meczu kontuzji ulega P. Kuchczyński. Zostanie odwieziony do szpitala i tam zostaje.