09.01.2004, 00:26

ZWYCIĘSTWO I KONTUZJA PIOTRKA CZOPKA.

Ale od początku. Pierwsze minuty spotkania to dobra gra w obronie, szybkie kontry i w 3 min. 3-0 dla naszego zespołu. Kolejne minuty to nadal dominacja na parkiecie naszej drużyny i ciągle powiększająca się przewaga 6 mni. 6-1, 11 min. 9-2, 16 min. 13-4. od tego momentu trener naszej drużyny wpuszcza na parkiet juniorów  (P. Podsiadło i K. Sadowski) oraz zawodników rezerwowych. Dwie ładne bramki zdobywa pod rząd P. Podsiadło i przewaga naszego zespołu powiększa się i wynik na tablicy 19-7. Teraz trzy kolejne bramki zdobywa Filip Kliszczyk, a końcowe minuty pierwszej połowy to wyrównana gra - jeszcze bramki dla naszego zespołu zdobywają Paweł Tetelewski i Łukasz Janyst a pierwsza połowa kończy się wynikiem 23-12.

Początek II połowy meczu to lekceważąca gra naszej drużyny i w okresie tym bramki częściej zdobywają miejscowi. Jednak przewaga nasza to 8 - 9 bramek. Ale teraz następuje jeszcze słabszy okres gry naszego zespołu, gubimy piłki w ataku, nie wykorzystujemy sytuacji bramkowych co wykorzystują gospodarze zmniejszając przewagę. W 47 min. 31-26, w 50 min. 32-27, na dodatek zespół gospodarzy wyprowadza kolejną kontrę z naszej bramki wybiega bramkarz i tak niefortunnie interweniuje, że dochodzi do skręcenia stawu kolanowego. Ale szybko zjawia się karetka pogotowia i Piotrka zawożą do szpitala. Do bramki powraca Jarek Tkaczyk, zespół nasz poprawia grę w obronie, wyprowadza kontry i przewaga zespołu ponownie się powiększa. W 53 min 35-28 (bramka P. Tetelewskiego z karnego) w 58 min. 39-29, a mecz kończy się wynikiem 41-32 dla naszego zespołu. Był to pożyteczny sprawdzian dla naszego zespołu. Teraz czekają nas 3 trudne mecze turniejowe.