Kopalnia Wapienia „Morawica" SA

Jesteśmy przedsiębiorstwem zajmującym się wydobyciem wapieni jurajskich, ich przeróbką oraz dostawą gotowych produktów. Funkcjonujemy na rynku od 60 lat będąc jedną z największych kopalni odkrywkowych w Polsce. W 2001 roku Kopalnia Wapienia Morawica przeszła proces prywatyzacji i od tego czasu stanowi Spółkę Akcyjną ze stuprocentowym polskim kapitałem. Obecnie jesteśmy firmą gwarantującą najlepszą jakość, świętokrzyską markę oraz polski produkt.

 

Produkujemy wysokiej jakości kamień przemysłowy dla hutnictwa, cukrownictwa
i energetyki oraz kruszywa dla budownictwa i drogownictwa.

 

Specjalizujemy się także w produkcji nawozu wapniowo-węglanowego dla rolnictwa, uznanego za ekologicznie czysty.

 

W naszej ofercie znaleźć można także Marmur Morawica. Jest to kamień dekoracyjno-użytkowy o ciepłej, beżowej barwie znajdujący zastosowanie zarówno we wnętrzach domów klientów indywidualnych, budynkach użyteczności publicznej, jak i obiektach reprezentacyjnych w kraju czy za granicą.

 

Naszym atutem jest posiadanie własnej bocznicy kolejowej, z której może odjechać nawet sześć składów po 40 wagonów dobowo, co daje 15 tys. ton kamienia, dzięki czemu znacząco odciążamy drogi publiczne.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz szybko rozwijającemu się rynkowi stale poszerzamy nasze portfolio i wprowadzamy nowoczesne rozwiązania techniczne, technologiczne oraz ekologiczne.

 

Cechuje nas: doświadczenie, rzetelność, jakość i innowacyjność.

Miasto: Morawica
Kod Pocztowy: 26-026
Ulica: Górnicza 42
Telefon: 41 367 02 00
Faks:  
Strona Internetowa: https://kopalniamorawica.pl/
E-mail: sekretariat@kopalniamorawica.pl