18.08.2018, 17:29

I Święta Wojna 2018/2019 na korzyść PGE VIVE Kielce

Maciej Czerwiec

Żółto-biało-niebiescy podczas turnieju Szczypiorno Cup, rozgrywanego w Kaliszu, odnieśli już drugie zwycięstwo i jutro zagrają w finale. Wczoraj pokonana została ekipa MMTS Kwidzyn34:17, a dzisiaj Orlen Wisła Płock 36:30.

PGE VIVE Kielce – Orlen Wisła Płock 36:30 (18:16)

Bramki dla Kielce: Cindrić 7, Dujshebaev 6, Janc 4, Mamić 4, Jurecki 4, Fernandez 3,  Aginagalde 2, Lijewski 2,  Moryto 1, Jachlewski 1, Karalek 1, Cupara 1, Kulesh

Bramki dla Płocka: Racotea 5, Moya 5, Mlakar 4, Sulić 4, Toledo 4, Tarabochia 3, Krajewski 2, Mihić 2, Piechowski 1

Drużna PGE VIVE Kielce rozpoczęło spotkanie w składzie: Cupara, Fernandez, Jurecki, Cindrić, Dujshebaev, Janc oraz Karalek.

Mimo trudnego okresu w jakim są obie ekipy, całe spotkanie prowadzone było w bardzo szybkim tempie. Zarówno jedna jak i druga drużyna próbowały szybko wykorzystywać błędy przeciwników zdobywając łatwe bramki z kontr. Na nasze szczęście więcej błędów popełniali płocczanie. W 7 minucie meczu było już 6:3 dla PGE VIVE Kielce i w tym momencie o czas poprosił nowy szkoleniowiec Orlen Wisły, Xavier Sabate. Do końca pierwszej połowy cały czas prowadzili żółto-biało-niebiescy. Nasi rywale tuż przed przerwą mieli szanse na doprowadzenie do remisu, ale rzut karny obronił Vladimir Cupara. Po 30 minutach było 18:16.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch bramek naszych najskuteczniejszych zawodników, Luki Cindricia oraz Alexa Dujshebaeva. Przewaga bramkowa kielczan w tej części gry była niezagrożona. Dobrze w bramce spisywał się Filip Ivić, kilka bramek dołożyli Michał Jurecki i Marko Mamić i mecz zakończył się wynikiem 36:30.

Luka Cindrić został wybrany najlepszym zawodnikiem PGE VIVE Kielce.

Jutro o godzinie 17:00 mecz finałowy.