WSP SPOŁEM

"Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem" to firma o blisko 100-letnim doświadczeniu. Dzięki umiejętnemu łączeniu tradycji i nowoczesności jest obecnie jednym z liderów na polskim rynku FMCG.
 
Produkty WSP „Społem" słyną z niepowtarzalnego smaku i najwyższej jakości składników. Od pokoleń są doceniane przez konsumentów, czyli najbardziej wymagające jury. Źródłem sukcesu firmy od samego początku jej istnienia jest również budowanie pozytywnych relacji z partnerami biznesowymi".
 
Spółdzielnia posiada certyfikowany System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności zgodny z ISO 22000 oraz System Zarządzania Jakością według ISO 9001.

Stałe zatrudnienie dla blisko 400 osób, troska o środowisko naturalne i aktywne działania prospołeczne sprawiają, że WSP „Społem" jest istotnym elementem w lokalnej społeczności Kielc, a także jedną z wizytówek całego regionu świętokrzyskiego.
 
Niezmiennie najważniejszym produktem firmy pozostaje Majonez Kielecki. W 2010 roku marka ta została wyceniona na 42,7 mln zł i jest według rankingu „Rzeczpospolitej" jednym z najbardziej wartościowych polskich znaków towarowych.
 
Wśród wyrobów Spółdzielni znajdują się również: musztardy, sosy, ketchupy, ocet oraz Snack - Przysmak Świętokrzyski. Artykuły spożywcze stanowią obecnie przeważającą część oferty firmy. Jednak WSP „Społem" wytwarza również artykuły chemii gospodarczej. Płyn do mycia naczyń czy pasta samopołyskowa do podłóg to produkty wyrabiane w kieleckiej fabryce od lat, dobrze znane zwłaszcza na rynku lokalnym."