26.10.2021, 18:05
Młodzież

Wyjazdy nie straszne naszej młodzieży

W ubiegłym tygodniu (od 18 do 24 października) drużyny młodzieżowe KS Vive Kielce rozegrały pięć spotkań. Co ciekawe, wszystkie odbyły się na wyjazdach. Mimo to, nasi reprezentanci wygrali komplet z nich. Na parkietach zobaczyliśmy juniorów i młodzików.

Zwycięską passę kontynuuje zespół juniorów KS Vive Kielce pod opieką trenera Aleksandra Litowskiego. Żółto-biało-niebiescy pokonali w środę SPR Stal Mielec (33:23), odnosząc szóste z rzędu zwycięstwo w zmaganiach II ligi. Nasz zespół z kompletem punktów przewodzi ligowej tabeli. Kolejny świetny występ ma za sobą Faruk Yusuf, który dzięki dziesięciu bramkom umocnił się na fotelu lidera strzelców (64 bramki/6 meczów).

Pierwsza połowa spotkania w Mielcu była dość wyrównana. Kielczanie prowadzili jedną lub dwiema bramkami, ale nie potrafili wypracować większej przewagi. Przełom przyszedł dopiero pięć minut przed przerwą. Nasi reprezentanci zanotowali wówczas serię czterech bramek, dzięki której wyszli na prowadzenie 16:12. Przed zmianą stron rywale odpowiedzieli jeszcze jednym trafieniem.

Po powrocie na parkiet KS Vive Kielce kontrolował wydarzenia na parkiecie, a różnica rosła. Dalej bombardował Yusuf, którego wspomagali Krzysztof Barucha oraz Konrad Przybylski (obaj po 4 bramki). Ostateczny dystans stanął na dziesięciu bramkach, co było największą przewagą kielczan w całym meczu.

Kilka dni później w ramach 3. kolejki Świętokrzyskiej Ligi Młodzików rywalizowały cztery nasze drużyny w tej kategorii wiekowej. Trzecie zwycięstwo odniósł zespół KS Vive II Kielce trenera Tomasza Litwina, utrzymując pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

To właśnie starcie drużny numer dwa z ekipą z Ostrowca Świętokrzyskiego przyniosło najwięcej emocji. Choć pierwsza połowa zakończyła się wyraźnym prowadzeniem naszego zespołu (21:14), po przerwie zwycięstwo kielczan wcale nie było oczywiste. KSZO goniło i odrabiało straty, na szczęście nigdy nie doprowadziło do ponownego remisu (32:33).

Pozostałe spotkania zakończyły się bardzo wysokimi zwycięstwami naszych zespołów, dokładne wyniki oraz wykaz najlepszych strzelców można znaleźć w raporcie poniżej. Na uwagę zasługuje jednak 14 bramek Bartosza Wąsika z KS Vive III Kielce, które pozwoliło mu objąć prowadzenie w klasyfikacji strzelców ŚLM (35 bramek/3 mecze).

Równocześnie do ligowych zmagań odbył się również VIII Memoriał Jarka Tkaczyka współorganizowany przez KS Vive Kielce oraz Szkołę Podstawową nr 39. W zmaganiach udział wzięli juniorzy młodsi oraz młodzicy. Relację z turnieju można przeczytać tutaj (link).