09.02.2023, 21:03
Komentarze

T. Gębala: Nie wiem, gdzie byliśmy w trakcie pierwszej połowy

Tomasz Gębala i Krzysztof Lijewski komentują przegrane spotkanie drużyny Industria Kielce przeciwko THW Kiel (29:32). Reprezentanci Mistrzów Polski szukają przyczyn porażki.

THW Kiel - Industria Kielce 32:29 (22:13) -> RELACJA

Talant Dujshebaev, trener Industria Kielce: Gratulacje dla THW Kiel. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy dziewięcioma bramkami, ale moi zawodnicy zrobili wszystko, by odwrócić tę trudną sytuację. Myślę, że walczyli naprawdę dobrze. Kluczem do zwycięstwa rywali były interwencja Tomasa Mrkvy na początku drugiej połowy. Bramkarz gospodarzy zatrzymał nas w wielu sytuacjach jeden na jeden. Po dzisiejszym wieczorze pierwsze miejsce w grupie się od nas oddaliło, ale będziemy o nie walczyć do końca.

Krzysztof Lijewski, drugi trener Industria Kielce: W pierwszej połowie było dużo błędów technicznych po naszej stronie. Dzięki temu rywale mieli łatwe sytuacje, żeby zdobywać szybkie bramki i odskoczyć na bezpieczną przewagę. My, nawet gdy dochodziliśmy do dogodnych okazji, mieliśmy problemy, żeby zamieniać je na gole. Dobry mecz rozegrał bramkarz rywali, Tomas Mrkva, który zanotował kilkanaście parad. Czech trzymał gospodarzom wynik. W drugiej połowie natomiast graliśmy inaczej i jesteśmy zbudowani tym, że pokazaliśmy zupełnie inną twarz. Lepiej funkcjonowała obrona i współpraca z bramkarzem. W ataku pozycyjnym piłka także “chodziła” szybciej. Gdybyśmy w pierwszej połowie zagrali w trochę bezpieczniej, wynik mógłby być inny…

Tomasz Gębala, zawodnik Industria Kielce: Nie wiem, gdzie byliśmy myślami w trakcie pierwszej połowy meczu w Kilonii. Przez cały mecz nie wykorzystywaliśmy prostych okazji i nie trafiliśmy czystych rzutów, ale w drugiej partii pokazaliśmy wreszcie taką piłkę ręczną, jaką potrafimy grać. Udało nam się lepiej ustawić głowy, ale nie przełożyliśmy lepszej gry na zwycięstwo.