27.11.2023, 10:08

EHF wyróżniła kieleckiego bramkarza

Parada Andreasa Wolffa z końcówki pierwszej połowy meczu z RK Zagrzeb została przez ekspertów Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej uznana za drugą najładniejszą ósmej kolejki Ligi Mistrzów.

Chodzi o akcję z ostatnich sekund pierwszej odsłony czwartkowego spotkania w Hali Legionów. Przypomnijmy, że Industria Kielce wygrała z mistrzem Chorwacji RK Zagrzeb 28:24. Na sekundy przed syreną piłkę od Milosa Kosa na kole otrzymał Matic Suholeżnik. Słoweniec wyskoczył w górę, ale rzuconą przez niego piłkę z kilku metrów kapitalnie obronił Andreas Wolff. Wykonał w tym momencie charakterystyczną dla siebie paradę, gdy podnosząc nogę w okolice głowy odbija górne rzuty. To interwencja oznaczała, że na przerwę obie ekipy schodziły z remisem 12:12.

Mecz Industrii Kielce z RK Zagrzeb obfitował w wiele efektownych bramkarskich obron. Dość powiedzieć, że obaj goalkeeperzy popisali się bardzo dobrą skutecznością - obaj zanotowali po 10 udanych interwencji.

Eksperci EHF najładniejszą obronę bramkarską wybrali również z tego pojedynku. Wskazali tu na interwencję Mateja Mandcia z 2. minuty. Podanie na kole od Alexa Dujshebaeva otrzymał Artsem Karalek, a jego rzut odbił Chorwat. Poradził sobie również z dobitką swojego rodaka Igora Karacicia.

Nie zabrakło też innego polskiego akcentu w tym zestawieniu. Wśród najbardziej efektownych parad znalazła się też ta autorstwa Marcela Jastrzębskiego z Orlenu Wisły Płock przeciwko FC Barcelonie. Młody reprezentant Polski obronił „wkrętkę” genialnego Diki Mema, gdy leżał już na parkiecie, ale zdążył się podnieść i złapał piłkę tuż przed linią bramkową.

W 9. kolejce EHF Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra u siebie z Eurofarmem Pelister. Początek tego meczu w czwartek 30 listopada o godz. 20.45 w Hali Legionów. Bilety na to spotkanie dostępne na www.bilety.kielcehandball.pl oraz w klubowym sklepiku na parterze hali.