14.12.2023, 13:44
Młodzież

Jesteśmy Mistrzem i Wicemistrzem Świętokrzyskiej Ligi Juniorów

Podwójny triumf KS VIVE Kielce wśród najstarszej młodzieży. W zakończonych rozgrywkach świętokrzyskiej ligi juniorów nasi zawodnicy znaleźli się na dwóch najwyższych stopniach podium.

Po bezpośrednim pojedynku pomiędzy naszymi drużynami juniorskimi (więcej o tym spotkaniu tutaj) wiedzieliśmy już, że starsi zawodnicy zdobyli Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego. Teraz wiemy również, że ich młodsi koledzy wywalczyli Wicemistrzostwo wygrywając dwa ostatnie mecze z zawodnikami NLO SMS ZPRP Kielce i UKS SMS Wybicki Kielce.

Najpierw podopieczni Rafała Bernackiego z kieleckiego SMSu musieli uznać lepszą dyspozycję zawodników Pawła Grecaka i Kamila Siedlarza. Do 15 minuty przegrywali oni bowiem 1:9. Zanim zeszli na przerwę udało im się zmniejszyć dystans do prowadzących o jedną bramkę, a na tablicy widniał wynik 9:16. Druga połowa zakończyła się zwycięstwem młodzieży z SMS, ale spora zaliczka z pierwszej części spotkania wystarczyła zawodnikom KS VIVE II KIELCE do finalnego triumfu.

W drugim spotkaniu gościliśmy u drużyny UKS SMS Wybicki Kielce, nie dając szans młodzieży Piotra Grabarczyka. Pierwsza połowa nie obfitowała co prawda w bramki (wynik 8:11), ale w drugiej części spotkania wyglądało to już znacznie lepiej. Finalnie pojedynek zakończył się wynikiem 20:30.

Zawodnicy trenerów Aleksandra Litowskiego i Dominika Żyły także rozgrywali ostatni swój pojedynek w tej lidze. W środowy wieczór podejmowali szczypiornistów z kieleckiego SMSu. Ładnie przeprowadzane akcje i skuteczność rzutowa sprawiły, że w pierwszej połowie nasi juniorzy zdobyli 19 bramek. Błędy w obronie i odrobina szczęścia, które towarzyszyło gościom tego dnia sprawiło, że nasz bramkarz 14 razy wyciągał piłkę z siatki. Po przerwie widać było lekkie rozluźnienie w szeregach naszego zespołu, ale mecz był cały czas pod kontrolą i finalnie zakończył się wynikiem 35:29.

Tym samym obydwie nasze drużyny będą reprezentować województwo świętokrzyskie w Mistrzostwach Polski Juniorów, które rozpoczynają się 12 stycznia. Podopieczni trenerów Litowskiego i Żyły pojadą na Podkarpacie, a zawodnicy trenerów Grecaka i Siedlarza udadzą się do Zabrza, gdzie gospodarzem będzie Górnik, który zwyciężył w lidze juniora na Śląsku.