05.02.2024, 15:34
Poza boiskiem

Wspólnie podziękujmy trenerowi Dujshebeovowi za dekadę pracy 

Gratulacje dla mistrzów Europy i Afryki, specjalna wizyta niepełnosprawnych sportowców i mecz piłki ręcznej na wózkach inwalidzkich oraz podziękowania za dekadę pracy Talantowi Dujshebaevowi. Tego wszystkiego będą świadkami kibice podczas środowego meczu Orlen Superligi między Industrią Kielce a Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 

Dokładnie 8 stycznia minęło 10 lat odkąd Talant Dujshebaev został trenerem w naszym klubie. Trafił tu za sprawą ówczesnego prezesa i właściciela klubu Bertusa Servaasa. W tym czasie zdobył 10 mistrzostw kraju, siedem krajowych pucharów, cztery razy był w Final Four i raz wygrał EHF Ligę Mistrzów.  Tak więc była to dekada nieprawdopodobnego wręcz rozwoju klubu, sukcesów i pobijania kolejnych rekordów. 

Dlatego po ostatnim gwizdku środowego meczu Orlen Superligi z Piotrkowianiem Piotrków Trybunalski (godz. 18) wspólnie podziękujmy za ten czas trenerowi Dujshebaevowi. Otrzyma on pamiątkowe i okolicznościowe zdjęcie, które wykonano zostało w Pałacu Biskupów Krakowskich. Trenerowi „towarzyszą” wszystkie zdobyte przez niego w klubie trofea.  Będzie także ogromny tort specjalnie dla Talanta Dujshebaeva. Prosimy więc kibiców, by po meczu zostali na trybunach i uczestniczyli w tym ważnym wydarzeniu. 

Mecz 19. kolejki Orlen Superligi z ekipą z Piotrkowa Trybunalskiego będzie obfitował w różne wydarzenia. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem władze klubu pogratulują zawodnikom, którzy przed kilkoma dniami zdobyli tytuł mistrza Europy oraz mistrza Afryki. 

W Hali Legionów gościm będziemy też znakomitych sportowców. Mowa tu o zespole Scyzory Kielce, którzy są mistrzami Polski w koszykówce na wózkach inwalidzkich. Przedstawiciel tej drużyny wykona pierwsze symboliczne podanie meczu, a w przerwie odbędzie się mecz piłki ręcznej na wózkach inwalidzkich. Będzie to prawdopobnie pierwszy taki mecz w Polsce. 

Warto więc w środę zasiąść na trybunach Hali Legionów i być świadkiem tych wszystkich wydarzeń. 

Bilety na mecz Industrii Kielce z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski do kupienia na portalu www.bilety.kielcehandball.pl, w sklepie klubowym na parterze Hali Legionów, a w dzień meczu w kasach.