12.04.2024, 15:27
News

Cel: awans do półfinału Orlen Superligi

O drugie zwycięstwo i awans do półfinału Orlen Superligi zagra w sobotę 13 kwietnia przed własną publicznością Industria Kielce. Początek meczu z MMTS Kwidzyn o godz. 16.


Myśli kibiców Industrii Kielce krążą już raczej wokół ćwierćfinałowego pojedynku w Lidze Mistrzów z SC Magdeburgiem. I nie ma się co dziwić, bo zapowiada się, że będzie to jeden z najważniejszych meczów, jakie w tym roku kalendarzowym przed własną publicznością rozegrają zawodnicy Talanta Dujshebaeva. 

Ale - co również zawodnicy podkreślają - na rozmowy i analizy na temat niemieckiego zespołu jeszcze przyjdzie czas. Wcześniej, bo w sobotę 13 kwietnia o godz. 16. w Hali Legionów żółto-biało-niebiescy podejmą MMTS Kwidzyn. Jeśli wygrają, a jest ku temu wiele przesłanek, zameldują się w półfinałach Orlen Superligi. Przypomnijmy, że w tym sezonie organizatorzy wrócili do formuły play-off, które rozgrywane są do dwóch zwycięstw. 

W 1/4 finału ligi Industria Kielce, jako lider sezonu zasadniczego, trafił na zespół z ósmej lokaty, czyli MMTS Kwidzyn. Przypomnijmy, że ekipa trenera Bartłomieja Jaszki w ostatnim starciu fazy zasadniczej zapewniła sobie awans do górnej części tabeli, a tym samym spokojny ligowy byt. 

- Play-offy charakteryzują się tym, że nie liczy się różnica bramkowa. Tylko zwycięstwo zapisuje się na nasze konto. Nie możemy sobie pozwolić na żadne kontuzje, musimy być bardzo skoncentrowani - stwierdził przed tym spotkaniem Szymon Wiaderny. Młody skrzydłowy wie co mówi, bo sam około dwa tygodnie temu musiał pauzować z powodu urazu mięśnia przywodziciela. Jak sam przyznaje, teraz czuje się naprawdę dobrze, ale jeszcze wykonuje odpowiednie ćwiczenia, które pozwolą zażegnać ten dyskomfort w nodze.

Przed pierwszym spotkaniem ćwierćfinałowym w Orlen Superlidze szkoleniowiec zespołu z Kwidzyna Bartłomiej Jaszka mówił, że jego zawodnicy zrobią wszystko, by nie tylko zebrać cenne doświadczenie grając przeciwko utytułowanemu rywali, ale też maksymalnie utrudnić mu rolę faworyta. Wynik pierwszego spotkania tego nie potwierdza. Industria Kielce pewnie wygrała 43:28. 

Zwycięzca tej rywalizacji w półfinale ligowych rozgrywek zmierzy się z lepszym z pary Azoty Puławy - KGHM Chrobry Głogów. Dzisiaj trudno wytypować która z ekip to będzie, bo w pierwszym spotkaniu w podstawowym czasie gry padł remis 32:32, a w rzutach karnym lepszy okazał się zespół z lubelszczyzny. 

Początek meczu Industrii Kielce z MMTS Kwidzyn w sobotę 13 kwietnia o godz. 16. Bilety na to spotkanie dostępne na www.bilety.kielcehandball.pl oraz w kasie przed spotkaniem. 

Będzie można również zapisać się na zorganizowany wyjazd oraz bilety na wyjazdowy mecz Ligi Mistrzów w Magdeburgu.