PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Niecodzienna lekcja piłki ręcznej

Autor: fot. Echo Dnia Dodano: 2017-02-17, 10:03 0
Michał Jurecki spotkał się w czwartek z młodzieżą w Zespole Szkół w Górnie w powiecie kieleckim. Wizyta nie była przypadkowa z dwóch powodów. Szkoła do której zawitał popularny "Dzidzuś" bierze udział w programie "Dzięcięca Piłka Ręczna" realizowanym przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Urząd Marszałkowski. Rozgrywający jest także jednym z zawodników, którzy zdecydowali się na budowę domu w naszym regionie, właśnie na terenie tej gminy. W ramach programu "Dzięcęca Piłka Ręczna" placówki oświatowe otrzymały sprzęt do piłki ręcznej dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu.
 
Na początku spotkania z młodzieżą, Michał Jurecki odpowiedział na pytania od uczniów, z których zdecydowana większość dotyczyła sportowej kariery - Kiedy zaczął Pan trenować piłkę ręczną? - Dość późno, ponieważ dopiero w wieku 15 lat, przerzuciłem się z piłki nożnej. Miałem dobre warunki fizyczne i trener zaproponował mi, żebym przyszedł na zajęcia. Myślę, że nie ma granicy wieku, która określa kiedy można rozpocząć treningi szczypiorniaka.
 
Uczniów interesowały także kwestie dotyczące treningów, życia codziennego sportowca oraz najcenniejszych medali. Zawodnik zaprezentował również podopiecznym placówki podstawowe kroki dotyczące piłki ręcznej. Część z uczniów miała okazję odbyć również krótkie zajęcia z zawodnikiem naszego klubu i reprezentacji Polski.
Koniec spotkania to tradycyjne wspólne zdjęcia i rozdawanie autografów.
Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!