PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Raport o wypożyczonych #1

Autor: Dodano: 2017-08-08, 12:35 0

Wszyscy zawodnicy, którzy zostali wypożyczeni z naszego klubu, rozpoczęli już przygotowania do nowego sezonu ze swoimi obecnymi drużynami. Niektórzy z nich rozegrali już spotkania towarzyskie.

Na dwuletnie wypożyczenie do Motoru Zaporoże trafił Paweł Paczkowski. Jego zespół przebywa na zgrupowaniu w Niemczech, gdzie uczestnik Ligi Mistrzów rozgrywa już mecze towarzyskie. Mistrz Ukrainy wystąpił w turnieju Sparkassen Cup. Motor zajął w tym turnieju trzecią pozycję. Popularny "Paczas" wystąpił we wszystkich meczach, w pierwszym spotkaniu jego drużyna pokonał SG BBM Bietigheim 33:24 (bez gola). W drugim meczu podopieczni trenera Patryka Rombla ulegli TBV 1898 Sttugart 28:34 (1 gol), a w spotkaniu o trzecie miejsce Motor pokonał HBV Balingen 32:24 (5 goli). 

W następnych dniach zespół z Zaporoża rozgerał kolejne mecze kontrolne z HBW Balingen 30:34 (2 gole) i SG BBM Bietigheim 32:36 (6 goli).

Swoje przygotowania do sezonu z beniaminkiem DKB Handball Bundesligi - TV Huttenberg rozpoczął Szymon Sićko. Niemiecki zespół także ma za sobą już pierwsze spotkania springowe. Przygotowania do sezonu drużyna młodego lewego rozgrywającego rozpoczęła od dwóch meczów sparingowych z: HC Erlangen 28:30 (2 gole Sićko) oraz TSG Ludwigshafen-Friesenheim 19:26 (bez gola). W kolejnych meczach kontrolnych nowy zespół Bundesligi zagrał w ramach turnieju Linden Cup z SC DHFK Liepzig 25:30 (2 gole), HSG Wetzlar 27:36 (bez gola) i HC Bergsicher 22:29 (bez gola). 

Celje Pivovarna Lasko to klub, do którego trafiło dwóch młodych zawodników zakontraktowanych przez nasz klub - Branko Vujović i Daniel Dujshebaev. Ten drugi rozgrywający dołączył do zespołu w trakcie przygotowań ze względu na występy w Mistrzostwach Świata U-21. Przypomnijmy, że młodszy z synów trenera Talanta Dujshebaeva sięgnał po złoty medal MŚ. Mistrz Słowenii rozpoczął przygotowania 26 lipca i ma za sobą także pierwsze spotkanie sparingowe przed sezonem. Zawodnicy trenera Branko Tamse wysoko pokonali austriacki zespół Koflach  35:20, jednego gola zdobył Branko Vujović. 

Patryk Walczak przygotowuje się do nowego sezonu z beniaminkiem francuskiej Lidl Starligue - Massy Handball. Drużyna rozpoczęła sezon przygotowawczy 24 lipca i właśnie we wtorek rozegra pierwszy mecz sparingowy z drugoligowym zespołem Cean. 

Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!