PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Gramy z pogromcą Wisły

Autor: Dodano: 2018-04-10, 16:52 0

Z rewlacją ostatniej fazy rozgrywek Pucharu Polski zagra jutro drużyna PGE VIVE Kielce.

Dla obu zespołów będzie to pierwszy pojedynek po przerwie na zgrupowania reprezentacji narodowych. Co ciekawe, w skłądzie drużyy Górnika Zabrze znajdziemy bramkarza Reprezentacji Czech. Martin Galia rozegrał barzo dobry mecz w Katowicach, w pierwszym spotkaniu Reprezentacji Polski i Czech. W zespole rywali jest jednym z najmocniejszych punktów w aktualnym sezonie.

Kielczanie po wolnym weekendzie trenowali wczoraj, a przed kolejnym, dzisiejszym treningiem (już w pełnym składzie) obejrzeli przygotowaną przedmeczową analizę wideo. Bo choć oba ligowe pojedynki z Górnikiem zakończyły się pewnymi wygranymi kielczan, to o zwycięstwo w Zabrzu trzeba było długo walczyć. W rozgrywanym w lutym meczu kielczanie wygrywali do przerwy 16:11, ale na piętnaście minut przed końcem Górnik doprowadził nawet od wyniku 22:21. - Swietne interwencje Galii na początku drugiej połowy pomogły Górnikowi wrócić do gry, obronił pięć czy sześć stuprocentowych sytuacji i gospodarze doszli nas na jedną bramkę. Później jednak dłuższa ławka nam pomogła, wygraliśmy ten mecz - mówił wtedy po pojedynku Talant Dujszebajew. Wtedy kielczanie grali w Zabrzu zaraz po spotkaniu Ligi Mistrzów w Kiel.

-Teraz jesteśmy w ostatniej fazie sezonu, to jest ten moment kiedy gramy o wszystko, o każdy kolejny finał. Nie będzie to łatwy mecz, Górnik pokonał Wisłę, wiec wysłał jeszcze jeden sygnał, że jest poważnym zespołem - mówi Uros Zorman. - Górnik jest bardzo niewygodnym przeciwnikiem, gra kombinowaną obronę. Są w dobrej formie i grają na dobrym poziomie. Na dziś dla mnie razem z Azotami to trzecia-czwarta drużyna w Polsce - mówi Talant Dujszebajew. - My ostatnie kilkanaście dni pracowaliśmy bardziej fizycznie, dziś odbędziemy trening z reprezentantami. Nie możemy jednak już myśleć o Paryżu. Cieszę się, ze wraca Filip Ivic, nie wiem, czy zagra jutro, ale myśle, ze w Legionowie powinien być już na boisku.

W ćwierćfinale Pucharu Polski nasz jutrzejszy rywal, Górnik Zabrze niespodziewanie pokonał Wisłę Płock, eliminując płocczan z rozgrywek. W półfinale o awansie do wielkiego finału, który rozegrany zostanie 13.05 w Kaliszu, zadecyduje dwumecz - w Kielcach oraz rewanżowy pojedynek w Zabrzu, który rozegrany zostanie we wtorek, 17.04.

Początek meczu w Hali Legionów o godzinie 18:30

Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!