PGE VIVE KIELCE

Aktualności

B. Servaas: Stawiam otwarte pytanie o przyszłość

Autor: źródło: Radio Kielce Dodano: 2018-07-05, 15:34 4

W ostatnim okresie w mediach pojawiło się sporo informacji o problemach finansowych klubu, które nakręciły spiralę komentarzy i spekulacji odnośnie jego przyszłości. Niektóre z nich złowieszczo zapowiadały nawet rychły upadek Mistrzów Polski, niepotrzebnie wprowadzając zamęt i niepewność wśród tych, którym na sercu leży dobro zespołu. Prezes Bertus Servaas udzielił obszernego wywiadu Rafałowi Szymczykowi z Radia Kielce, w którym komentuje zaistniałą sytuację.

"Klub ma problemy, to prawda, ale nie grozi nam bankructwo - uspokaja Prezes. - Mamy zaległości i o pomoc zwróciliśmy się do miasta" - tłumaczy Bertus Servaas na antenie Radia Kielce - "Nie to jest jednak najważniejsze. Istotne jest to, że jeżeli chcemy utrzymać poziom sportowy klubu, potrzebna jest od miasta roczna kwota wsparcia nie 2,5 mln złotych tak, jak teraz to wygląda, a 5 mln brutto."

Prezes Servaas dementuje informacje o roszczeniowym stosunku klubu do władz miasta, które pojawiły się w niektórych mediach. "Ja nikogo nie chcę stawiać pod ścianą, to po prostu kwestia wyboru, jakiego klubu w Kielcach chcemy" - mówi - "Moja firma kiedyś dawała trochę większe pieniądze, niż teraz. Obecnie przechodzimy reorganizację, więc nie jestem w stanie wesprzeć klubu tak dużą kwotą. Stawiam więc otwarte pytanie, nie mam do nikogo pretensji."

Całość wywiadu dostępna jest na stronie internetowej radia -> TUTAJ.

Ocena:

Komentarze (4)

Dołacz do dyskusji
 • jayjay :
  + -9 -

  Może czas przestać fundować paliwo zawodnikom z kasy klubu, chyba ich stać z pensji? Garnitury w prążki po 8k zł sztuka. Kamery najnowsze i inne gadżety dla pseudoTV klubowego. Kasa sie znajdzie gdy sie jej nie rozpierd.la. n prawo i lewo. A od miejskiej się Bertus odpierd.l. Pozdro;)


  zgłoś do usunięcia
  cksm :
  + 1 -

  @czwarty
  Chodzi o dodatkowe 2,5 mln rocznie od Miasta i to nie jest 20 % budżetu klubu. W wywiadzie dla cksport (marzec/kwiecień)Bertus podkreślał, że liczy na większe wsparcie ze strony Miasta i tam stawiał pytanie czy ciągnięcie tego wózka ma sens. Jak wynika z informacji powyżej Vive nie przekazało odpowiedniej kwoty na klub(reorganizacja).


  zgłoś do usunięcia
  czwarty :
  + 3 -

  Ciekawy jestem bardzo jak mogło dojść do tak poważnego rozjazdu w planowaniu finansów klubowych. Nie wierzę, aby na takim poziomie machnąć się o 20% budżetu. Coś poważnego musiało się wysypać po drodze. Zastanawiam się, czy to nie efekt potencjalnie wielopoziomowej umowy z PGE, gdzie np. zakładano kwotę maksymalną w przypadku awansu do Final4, pośrednią za ćwierćfinał i minimalną za np. awans z grupy. Zagrano va banque i założono tą maksymalną i stąd teraz dziura.


  zgłoś do usunięcia
  mtb :
  + 16 -

  Panie Prezesie, nie bardzo rozumiem jak mogło dojść do takiej sytuacji w zarządzanym przez Pana Klubie, ale trzymam mocno kciuki, bo robił i robi Pan rzeczy wielkie dla nas, kibiców. Nie ma osoby w Kielcach którą bardziej przez to szanuje, co zrobił dla lokalnej spolecznosci.
  Jednocześnie tylko dodam, że jeśli nie będzie się dało, to my kibice przeżyjemy 2-3 zawodników topowych mniej, byleby cały czas bić się o mistrza i walczyć w Europie. Nie ma takich, którzy zawsze i wszędzie będą na szczycie tylko.


  zgłoś do usunięcia

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!