PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Przed półfinałem PGNiG Pucharu Polski

Autor: Dodano: 2017-04-11, 17:16 0

Już w środę 12 kwietnia nasz zespół rozegra pierwszy mecz półfinału PGNiG Pucharu Polski z Gwardią Opole. Rywalizacja na tym etapie rozgrywek toczy się w formule mecz i rewanż - Pierwsze spotkanie gramy u siebie i chcemy uzyskać dobrą przewagę przed meczem rewanżowym, żeby zagrać spokojniej w drugim meczu. Rewanżowe spotkanie zagramy w ciężkim okresie, kiedy będziemy się także przygotowywać do półfinałów PGNiG Superligi. Także mocno nastawiamy się na pierwszy mecz i chcemy uzyskać korzystny rezultat - mówi drugi trener Tomasz Strząbała. 

Drużyna Gwardii Opole zajęła trzecie miejsce w grupie pomarańczowej krajowych rozgrywek i zagra także w ćwierćfinale PGNiG Superligi, gdzie zmierzy się z MMTS Kwidzyn. W drodze do półfinału PP zawodnicy trenera Rafała Kuptela pokonali w 1/8 - SPR Stal Mielec 29:27, a w ćwierćfinale pierwszoligowy zespół - Warmii Traveland Olsztyn 28:22. Czołową postacią drużyny z Opola jest rozgrywający Antoni Łangowski, który zdobył 113 goli w 26 meczach fazy zasadniczej Superligi. Nasz zespół wygrał oba spotkania w pierwszym etapie krajowych rozgrywek z "Gwardzistami" - 34:23 (dom) i 33:24 (wyjazd). 

Sytauacja kadrowa w naszej drużynie jest dobra, co więcej już niedługo do pełnych treningów powinien wrócić ostatni z kontuzjowanych zawodników - Być może w środę damy komuś odpocząć, ale raczej nie przewidujemy absencji. Trzeba się cieszyć, ponieważ już niebawem do treningów będzie gotowy Mariusz Jurkiewicz, więc zespół będzie w komplecie - mówi asystent trenera Talanta Dujszebajewa. Popularny "Kaczka" powininen wejść w trening na pełnych obrotach za około dwa tygodnie. 

Ostatni mecz przed pojedynkiem z Gwardią "żółto-biało-niebiescy" rozegrali w minioną sobotę. Wyjazdowym, zwycięskim spotkaniem na szczycie w Orlen Arenie nasz zespół zakończył fazę zasadniczną PGNiG Superligi - W Płocku straciliśmy tylko 18 goli, mam nadzieję, że w meczu z Opolem będzie podobnie. Jeśli defensywa funkcjonuje prawidłowo, to gra nam się łatwiej i możemy wyprowadzać kontrataki. W środę chcemy wygrać i zbudować sobie przewagę przed rewanżowym spotkaniem z Gwardią - ocenia Mateusz Kus. 

Pierwsze spotkanie półfinału PGNiG Pucharu Polski rozpocznie się w Hali Legionów w środę 12 kwietnia o godz. 18:30. Bilety na mecz w cenie: 15 złotych (normalny) i 10 złotych (ulgowy) dostępne są w Internetowym Systemie Sprzedaży - LINK Wejściówki będą także dostępne w dniu spotkania w kasie od godz. 17:00.

Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!