PGE VIVE KIELCE

Aktualności

Gwiazdy sportu dziękują Karolowi, Sławkowi i Urosowi

Autor: Magda Pluszewska, Piotr Domagała, Sebastian Kozubek Dodano: 2018-06-11, 12:57 0

W niedzielę, 3 czerwca 2018 roku, trzej wybitni sportowcy zakończyli swoje kariery. W Hali Legionów pożegnali ich kibice, sponsorzy i przyjaciele klubu, a zewsząd spływają podziękowania i życzenia od ich boiskowych przyjaciół. Robert Lewandowski, Uwe Gensheimer, Luka Žvižej, czy Łukasz Kadziewicz - to tylko niektóre gwiazdy sportu, które postanowiły wyrazić swoje uznanie dla Urosa Zormana, Sławomira Szmala i Karola Bieleckiego.

Młode pokolenie nawet nie wie, jak świat piłki ręcznej wyglądał bez nich. Ci, którzy wiedzą, nieco starsi, doskonale zdają sobie sprawę z tego, ile dali dyscyplinie. Uroš Zorman, Sławomir Szmal i Karol Bielecki. Pochodzą z różnych miast, z różnych środowisk, ich kariery toczyły się innymi ścieżkami, a jednak los postanowił skrzyżować je w Kielcach, gdzie zostali najdłużej. I właśnie tutaj, w naszym klubie postanowili wykonać swoje ostatnie zwody, ostatnie rzuty i ostatnie interwencje bramkarskie. W niedzielę, 3 czerwca 2018 roku, trzej wybitni sportowcy zakończyli swoje kariery. W Hali Legionów pożegnali ich kibice, sponsorzy i przyjaciele klubu, a zewsząd spływają podziękowania i życzenia od ich boiskowych przyjaciół.

Chciałbym Wam podziękować nie tylko za to, co zrobiliście dla polskiej piłki ręcznej, ale także za to, co zrobiliście dla polskiego sportu – mówi napastnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski, Robert Lewandowski. Jeden z najwybitniejszych piłkarzy nożnych ostatnich lat podkreśla, że śledził poczynania Sławka i Karola już jako młody chłopak, podziwiając ich postawę nie tylko na boisku, ale także poza nim – Każdy z Was walczył nie tylko ze swoimi słabościami, ale i przeciwnościami losu tylko i wyłącznie dla pasji, miłości do piłki ręcznej.

Karolu Wielki, nauczyłeś mnie, że determinacja i podejście do życia są najważniejsze – dodaje były reprezentant Polski w siatkówce, grający na pozycji libero, Krzysztof Ignaczak. Zawsze będziesz wielkim sportowcem! – mówi z kolei inny nasz znany siatkarz, Łukasz Kadziewicz – Fenomenalny gość, w Pekinie dostałem lewą rękę „na odmulenie” – Kadziu przykłada dłoń do policzka – Do dzisiaj mnie boli. Dzięki za wszystko, powodzonka!

Życzenia płyną także spoza kraju. Drogi Karolu, życzę Ci wszystkiego dobrego po zakończeniu kariery – uśmiecha się Uwe Gensheimer. Skrzydłowy PSG przez kilka lat grał u boku naszego rozgrywającego w Rhein-Neckar Löwen – Wiem dokładnie przez co przeszedłeś, bo graliśmy razem w klubie, gdy wydarzył się ten straszny wypadek. Mam do Ciebie ogromny szacunek za to, co osiągnąłeś i jak sobie poradziłeś z tą sytuacją, jak mocno walczyłeś o to, by dalej grać. Jestem bardzo dumny z tego, że mogłem występować u Twojego boku.

Gwiazda niemieckiego handballu składa również życzenia Sławkowi Szmalowi, który do zespołu Lwów dołączył jeszcze dwa lata przed Karolem.  Kasa, byłeś jednym z pierwszych zawodników, którzy przyszli do Kronau/Östringen – mówi Uwe – Mam z Tobą mnóstwo świetnych wspomnień z tego, jak wspólnie świętowaliśmy zwycięstwa i przeżywaliśmy bolesne porażki. Obaj doskonale wiemy, że te dwie rzeczy w sporcie idą ze sobą w parze. Życzę Tobie i Twojej rodzinie wszystkiego dobrego. Przeżyłeś wspaniałą karierę. Jesteś jednym z najlepszych, którzy kiedykolwiek tutaj grali.

Do Uroša ciepłe słowa kieruje jego wieloletni kolega z reprezentacji Słowenii, a także przyjaciel spoza boiska, Luka Žvižej. Co tam staruszku? – zaczepia skrzydłowy – Wszystko, co dobre, pewnego dnia się kończy, dobrze to wiesz! A teraz kończy się Twoja wielka, wspaniała kariera, w której dla mnie byłeś przeciwnikiem, kumplem z boiska, współlokatorem, przyjacielem. Byłeś i będziesz na zawsze. Życzę Ci wszystkiego najlepszego w Twojej nowej podróży i jestem zaszczycony, że mogłem być jej częścią. Zut, Uri Muca czy jak tam Cię jeszcze zwą, niech Ci się dobrze wiedzie! Powodzenia!

Wtórują mu pozostali słoweńscy kadrowicze, którzy obecnie przebywają na zgrupowaniu reprezentacji, walcząc z Węgrami o awans na mistrzostwa świata 2019. Gratulujemy Ci wszystkich sukcesów! – mówi w imieniu chłopaków Jure Dolenec – Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią Twojej kariery, dziękujemy za wszystkie wspólne chwile i dziękujemy Ci za wszystko, co dałeś słoweńskiej piłce ręcznej.

Filmiki z życzeniami znajdują się w materiale wideo przygotowanym przez telewizję klubową, w którym widać wzruszające chwile z pożegnania Urosa, Karola i Kasy.

Materiały z przekazu telewizyjnego dzięki uprzejmości NC+

Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!