PGE VIVE KIELCE

Aktualności

"Mecz jak klasówka..." - spotkanie w SP nr 33

Autor: Dodano: 2017-03-28, 12:52 0

- Dla nas mecz, to tak jak dla Was sprawdzian. Jeśli dobrze się przygotujemy, to fajnie zagramy i tak samo jest z klasówką w szkole. Tylko nas oceniają kibice i trener- mówił do uczniów klasy 4A, Sławomir Szmal. Nasz bramkarz wspólnie z Michałem Jureckim i Krzysztofem Lijewskim spotkali się z ucznami jednej z klasy Szkoły Podstawowej numer 33 w Kielcach. 

Młodzież skorzystała z okazji i zadawała zawodnikom wiele pytań m.in. o oceny w szkole, naukę języków czy pierwsze sportowe sukcesy - Muszę przyznać, że uczenie się mówienia w innych językach jest w życiu bardzo przydatne. W szkole miałem niemiecki i angielski, później doceniłem jak było to ważne. Podczas swojej kariery grałem w róznych krajach i swobodnie mogłem porozumiewać się w danym języku - mówił Krzysztof Lijewski, który występował w przeszłości w niemieckiej Bundeslidze. 

Podczas szkolnych spotkań nigdy nie brakuje także pytań o kondycję fizyczną dzieciaków - Przesiadywanie przed komupterem czy telewizorem nie jest zdrowe. Jeśli macie tylko okazję to uprawiajcie sport. Dzięki temu będziecie się prawidłowo rozwijać. Poza sportem ważne jest także odżywianie. Na fast food można sobie pozwolić, ale maksymalnie raz w miesiącu - dzielił się z uczniami swoją opinią, Michał Jurecki. 

Jak się okazało dzieci są bardzo aktywne, wśród zajęć wymienianych przez uczniów pojawiła się: piłka nożna, piłka ręczna, tenis, squash i siatkówka. Na koniec wizyty nie obyło się bez wspólnych zdjęć i pamiątkowych autografów. 

Ocena:

Komentarze (0)

Dołacz do dyskusji

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!